Přestaň mě srát!

Ikona

nezávislá politicko-kultruně-technicka revue

Kostel svatého Archanděla Michaela na Špičáku

Kontroverzní dílo.

Původní článek, nazvaný nějak ve smyslu „že u nás vyroste nejošklivější kostel na světě“ , který přinesl rádoby magazín Metro psal nějaký ***** bez špetky vkusu. Později magazín nadpis, pod vlivem kritiky, přepsal (slovo nejošklivější zaměnil za z nejpodivnější) a článek pokrátil. Autor si holt neumí stát za svým. Na to ale mrdá bílej tesák. Podstatnej je projekt, kterej se mi designově líbi.

Tisková zpráva převzatá z oficiálních stránek armády české republiky (FB stránka):

V neděli 26. srpna 2012 ve 12.00 hodin bude za účasti ministra obrany Alexandra Vondry a kardinála Dominika Duky položen a požehnán základní kámen poutního kostela svatého Archanděla Michaela na Špičáku v západní části vojenského újezdu Hradiště.
Základní kámen pochází ze zdiva kostela Nanebevzetí Panny Marie, který stál na horním konci náměstí zaniklého města Doupov.

První písemná zmínka o kostelu pochází již z poloviny 14. století. Kostel byl v roce 1953 po vzniku vojenského výcvikového prostoru uzavřen a ponechán svému osudu, torzo budovy bylo definitivně strženo v roce 1973. Iniciátorem projektu na obnovení duchovního místa v této svébytné krajinné oblasti západních Čech se stal „Spolek pro stavbu poutního kostela v Doupovských horách“, který vznikl v roce 2011. Kostel svatého Michaela, který je patronem vojáků, výsadkářů a bezpečnostních sil, bude sloužit veřejnosti jako cíl církevních poutí a jako místo určené k vojenským ekumenickým mším.

Kostel je koncipován tak, že se na jeho stavbě může symbolicky podílet každý. Je vymezeno místo a budoucí tvar stěn, avšak těm dávají růst sami lidé. Poutníci přinášejí kameny, píší na ně svá přání nebo prosby, vystoupají po točitém schodišti vzhůru do stěn kostela a uloží ho k ostatním kamenům. Stavba tak může růst i několik generací. 

Jaký máte názor na projekt Vy?

obrázky pochází z oficiálního projektu.

Reklamy

Filed under: kultura, z domova

One Response

  1. Elvis napsal:

    Hej, co to má být? Hvězdičky místo hrubého výrazu do tohoto blogu nepatří!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

MenuProlog

Magazín "Přestaň mě srát" je pokračováním Českého magazínu, ke kterému jsem ztratil přístupové údaje. Jedná se o nezávislou politicko-kultruně-technickou revue, která je zaměřená na komentování současných problémů společnosti a na jejich důsledky.

Názory jednotlivých redaktorů se nemusí shodovat s názorovým stanoviskem Českého magazínu resp. webzinu "Přestaň mě srát".

Prohlížení stránek je doporučeno pouze osobám straším 18 let. Všechny texty jsou chráněny autorským zákonem. Články neprochází jazykovou korekturou.

K článkům jsou povoleny i diskuze, které jsou absolutně svobodné, nemoderované a můžete se libovolně vyjádřit. Diskuze tedy také, stejně jako zveřejněné články, nemusí souhlasit s názorovými stanovisky magazínu "Přestaň mě srát".

Svoboda slova je to nejdůležitější, co máme.

Výměna odkazů

Tomáš Potěšil

chcete tady mít odkaz? pište na mail.stepan[a]gmail.com

Reklama

Podporujeme:

Kontakt

Pokud tady chceš mít článek, napiš na mail.stepan[zavinac]gmail.com a já ho tady otisknu.

U autorů zachováváme anonymitu a mají možnost se svobodně vyjádřit.

Taktéž rádi zveřejníme i polemiku s některým článkem, v případě zájmu otisknutí pište na email šéfredaktora.

Kontakt na případné jednotlivé autory v rámci ochrany soukromí nezvěřejňujeme!

%d bloggers like this: