Přestaň mě srát!

Ikona

nezávislá politicko-kultruně-technicka revue

Proč mě nasral Mass Effect 3

Já vím, že je to trochu s křížkem po funuse. Pamatuju, tak na netu všichni nadávali na zakončení hry a já jsem to nějak ignoroval a čekal na vlastní názor, až hru dohraju.. No a protože v poslední době žiju dost hekticky, tak jsem volný čas na ME3 dostal až teď.

Image

Primárně nejsem hater těhle her. Hraju na PC a PS3. Pamatuji, když jsem o ME slýchával ještě jako o exkluzivitě na xbox. Byl jsem zvědavý.. Všechny ty pochvalné recenze. Když potom vyšla dvojka na PS3, koupil jsem ji. Hra mě velmi bavila, oblíbil jsem si ji a považuji ji za jednu z nejlepších her, co jsem kdy hrál.

Proto bylo mé očekávání ME3 velké. Producenti se předháněli ve slibných výrocích a vylepšení herních mechanismů po všech směrech apod. Nakonec to dopadlo katastrofálně. Myslím si, že konec není jediné, co na té hře smrdí. Pokusím se to shrnout v bodech.

  • Nic se nezměnilo. Hra vypadá celá jako nějaké DLC. Je to prostě tatáž hra jako 2jka s jiným příběhem. Stejná grafika, absolutně stejný herní mechanismy.
  • Ubralo se RPG prvků. Pořád ten stejný lineární koridor se skriptama, neviditelné bariéry, po čase nudné až otravné přestřelky, ale systém vylepšování je megasračka. Hodně ořezaný, zjednodušený, patrně pro americkou masu.
  • Všude jdou cítit prachy. DLC za 10 dolarů navíc od prvního dne vydání hry, které obsahuje klíčovou misi, kupování vylepšování apod… Nechutná prasárna a podvod na kupující.
  • Volby vypadají jenom na oko. SPOILER! Konec dopadne vždycky vlastně stejně, ať si vyberete jakoukoli možnost. Je to až směšný. když to porovnám s podobnou hrou Singularity, tak ta vítězí na všech frontách.
  • Totálně hloupí nepřátelé, špatná AI. Přestřelky probíhají stylem: Zalezu do krytu, čekám až emzák vystrčí hlavu, střílím. Když nevystrkuje dlouho, pošlu na něho čelan týmu, ten ho vyhodí do vzduchu a střílím.
  • Členové teamu jsou akorát na obtíž. Pořád umírají, zdálo se mi, že během celé hry nezabili ani jednoho nepřítele. Jsou špatně naskriptovaní, zavazí a působí pouze jako křoví.

Image

vývojáři avizovaná „hluboká možnost customizace“. Zase hovno. Tesně před koncem celkem 5 vylepšení na zbraň (u každého typu zbraně stejné).

-Nejlepší zbraň dostanete jen, když si hned při koupi hry zaplatíte DLC.

-Oproti snad 12 členům teamu z původního ME2, máte ve trojce snad 7 a to ještě jen s přikoupeným DLC.

Image

12 členů teamu? Bejvávalo..

  • Další věc, která mě sere je, že vývojáři mluvili o tom, jak to bude přístupný pro prvohráče (rozuměj lidi, co přišli k ME až v 3jce) no a pěknej pojeb tedy. Já hrál 2jku na PS3, tak jsem si nemohl importovat nastavení a je až k nasrání, že nejde dělat některý volby jsou zablokovaný, protože člověk si prostě nekoupil předchozí 2 díly na danou platformu. Akorát k nasrání.. Ale je pravda, že ty rádoby volby taky stojí za hovno, protože stejně tam jakdyby nejsou možnosti, který by tak člověk udělal, máte na výběr vždycky jen dva extrémy, nebo dvě dvěci, který ve výsledku dopadnou stejně.
  • Zdá se mi, že na co sáhli, to v Bioware posrali. Všechny změny jdou k horšímu. Hra má obrovský potenciál a zabíjí to celý zasazení.

Vypadá to, že manažeři napřed vyházeli půlku vývojářského teamu a pak vydavatel tlačil na celý team, aby co nejrychleji vydali, protože si čuráci z EA můžou aktuálně koupit pouze 10 ostrovů v Karibiku ročně a chtěli by 20.

Hru bych asi nedoporučil kupovat. Až bude stát 200 kila v Tescu, tak potom.

Moje hodnocení 4/10

Reklamy

Filed under: kultura

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

MenuProlog

Magazín "Přestaň mě srát" je pokračováním Českého magazínu, ke kterému jsem ztratil přístupové údaje. Jedná se o nezávislou politicko-kultruně-technickou revue, která je zaměřená na komentování současných problémů společnosti a na jejich důsledky.

Názory jednotlivých redaktorů se nemusí shodovat s názorovým stanoviskem Českého magazínu resp. webzinu "Přestaň mě srát".

Prohlížení stránek je doporučeno pouze osobám straším 18 let. Všechny texty jsou chráněny autorským zákonem. Články neprochází jazykovou korekturou.

K článkům jsou povoleny i diskuze, které jsou absolutně svobodné, nemoderované a můžete se libovolně vyjádřit. Diskuze tedy také, stejně jako zveřejněné články, nemusí souhlasit s názorovými stanovisky magazínu "Přestaň mě srát".

Svoboda slova je to nejdůležitější, co máme.

Výměna odkazů

Tomáš Potěšil

chcete tady mít odkaz? pište na mail.stepan[a]gmail.com

Reklama

Podporujeme:

Kontakt

Pokud tady chceš mít článek, napiš na mail.stepan[zavinac]gmail.com a já ho tady otisknu.

U autorů zachováváme anonymitu a mají možnost se svobodně vyjádřit.

Taktéž rádi zveřejníme i polemiku s některým článkem, v případě zájmu otisknutí pište na email šéfredaktora.

Kontakt na případné jednotlivé autory v rámci ochrany soukromí nezvěřejňujeme!

%d bloggers like this: