Přestaň mě srát!

Ikona

nezávislá politicko-kultruně-technicka revue

Český hiphop a naše společnost je nemocná.

DJWICH

pro větší náhled klepni na obrázek

Český hiphop krásně reflektuje dění v celé společnosti — a to její celkovou degradaci. Jeden z předních leaderů české scény je schopen postovat toto na svůj faceboook a ještě to brát, jako že je to vlastně pozitivní věc. Je to hodně škaredý svět, ve kterým žijeme..

Pokud chceme změnit tento svět k lepšímu, je jasné, že to bude možné pouze pomocí malých krůčků. Kapitalismus samozřejmě baží po zisku ze své podstaty, není se potom čemu divit, že se přesouvá výroba do zemí jako je Čína apod, kde jsou lidi nuceni pracovat v šílených podmínkách. Ano, všichni jsme v tom stejně. Včetně mě. Mám telefon, který vyrobily patrně děti a i tato klávesnice, na které píšu, bude zřejmě vyrobena kdesi v Číně.

Pravda, je taková, že já se za to stydím. Protože alternativu v těchto možnostech nemám. Jsem jeden z mála posledních vlastenců, kteří se snaží o podporu výrobků v tomto státu. Bohužel již dnes nejde koupit všechno made in CZ, ale například teď tady sedím v tričku BE maniax, v mikině Sensor a ponožkama z Klimatexu, ve skříni mi visí dvě bundy Tilak.. JDE TO. Ještě stále se jde.

Takže apeluju na vás normálni lidi.. Zkuste to. Když jste v obchodě, zkuste radši koupit potraviny vyrobený v česku, když to lze, to samé s oblečením.

Nebuďte jako buran, kterej se chlubí chorobným přebytkem botou, díky kterým musely 14ti letý holčičky ve fabrikách trpět. Když si ty předražený boty, co vyrobili otroci nekoupíš, nezastavíš utrpení té malé holčičky, to v žádném případě, ale alespoň pomůžeš české mamince, která živí rodinu a šije například tady trička apod.

Svět nezmění nic velkého, jsou to malé dobré skutky, které jsou teď potřeba. Nebuď debil.

Já mám doma, ještě z doby svého hloupého mládí 2xCD DJ Wiche..Vím, že ta doba je dávno pryč.. Ale stejně.. Budu je vyhazovat. Financoval jsem nemocného magora. Stydím se za sebe.

Autor: Donnie

Reklamy

Filed under: kultura, z domova, ze světa, , , , , , , ,

7 komentářů

 1. czechlion89 napsal:

  Dívám se na některý ty komenty u té fotky DJ Wiche … ,,Todle je pán!!!“, ,,Všeci s debilníma kecama akorát závidí“, ,,omg za to co pro vás dělá a udělal si jich zaslouží mnohem víc ! závistiví češi se opět ozvali !“ a tak dále. Z toho bych si rval vlasy, kam jsme to došli, nechci upadat do patetickejch sraček, ale tohle je vážně úpadek morálky a vůbec všeho. Popravdě je mi fuk, když někdo nosí najky, ale co předvádí Wich je prostě odporná byznys póza od člověka, co má v hlavě po všech těch letech už jenom hovna a samply. Na druhou stranu, spousta lidí ho tam za to pěkně vyfakovala, což je celkem fajn =) Wich je jen takovej šáša, co si udělal jméno v hip-hopové pseudokultuře teenage dětí, ale když si tohle odečteš, tak ti zbyde jenom třicátník, co má asi hodně velkej problém sám se sebou, protože se ve 34 letech oblíká jako patnáctiletej smrad. Takže tak.

 2. Mešta plešta napsal:

  jejda to je hloupoučký článek.. Doporučuju knížku Globalizace od Johana Norberga, přednášky Toma Woodse na téma sweat shopů, nebo jakoukoliv základní publikaci od FEE, pro začátek, než psát takovéto srdcebolné kraviny 😉

 3. lední brtník napsal:

  „Český hiphop krásně reflektuje dění v celé společnosti – a to její celkovou degradaci“
  vůbec ne. ilustruje jen zhloupnutí generace hiphopu.
  tato úplně blbá generace* ani neví, jak se vyrábí prachy. domnívá se že šmelením, vekslem s doménami, a že desítky miliónů jejich telefonů a herních notebuků skládá na stoličce 13-leté čínské dítě – podle svého vkusu, času a rozpoložení.
  tipuju, že takovou pitomost mohl vyplodit jen autor z prahy, který v životě žádnou fabriku zevnitř neuvidí.
  —-
  *) ne že by na tom ostatní generace byly lépe – volba miloše bamberga je jejich ostuda.

 4. Richie napsal:

  Snažím se. Provozujeme e-shop http://www.mam-styl.cz, kde se snažíme prodávat převážně řemeslnou výrobu. Kdyžtak mrkněte, budu rád – a i čínské děti.

  Jinak DJ Witch a jeho názory nejsou dle mého takové zlo jako ty hovna, které z úst vypouštějí novodobí hip-hopoví Leošové Marešové ala Egové, Rytmusové etc…

  Nejhorší je, že jim to lidi žerou a chtějí více!

 5. S-KORE.JE.NEMOCNY.CLOVEK napsal:

  DJ Wich ≠ česká hiphopová scéna.

 6. autor clanku je evidentne picus napsal:

  A co je na tom jako špatnýho, že si Wich může dovolit koupit boty? Ty sis taky kupoval Samsung Galaxy Tab 10.1 a nikdo ti za to nenadával (a ještě jsi o tom psal článek). Pokud na to má a nevadí mu, že za to ty prachy dá, nikomu tím neubližuje, tak ať si ty boty kurva koupí ne? Já to třeba nemám zapotřebí a tak si je nekoupím … omg …

  Jinak autor článku je pěkně povrchní … v každém druhém článku se zde snaží kritizovat a píše, jak je všecko nahovno a nejednou tady začneš vyprávět o tom, jak bychom se k sobě měli chovat a chceš měnit svět???? Ty budeš fakt nějakej retard kámo …

  Mimochodem jak už tu někdo psal, Wich neodráží rapovou scénu, je to jen 1 producent a srovnávat dle 1 interpreta všechny ostatní … hm, si tak trošku protiřečíš s tématem článku ne??

 7. Ondřej napsal:

  Hrozný hovna co tady čtu. Myslíš si že kdyby se přestaly kupovat boty, který vyrábějí někde dělníci v příšerných podmínkách, že by se ty lidi zbavili okovů otroctví? Sluníčkářský hovínka

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

MenuProlog

Magazín "Přestaň mě srát" je pokračováním Českého magazínu, ke kterému jsem ztratil přístupové údaje. Jedná se o nezávislou politicko-kultruně-technickou revue, která je zaměřená na komentování současných problémů společnosti a na jejich důsledky.

Názory jednotlivých redaktorů se nemusí shodovat s názorovým stanoviskem Českého magazínu resp. webzinu "Přestaň mě srát".

Prohlížení stránek je doporučeno pouze osobám straším 18 let. Všechny texty jsou chráněny autorským zákonem. Články neprochází jazykovou korekturou.

K článkům jsou povoleny i diskuze, které jsou absolutně svobodné, nemoderované a můžete se libovolně vyjádřit. Diskuze tedy také, stejně jako zveřejněné články, nemusí souhlasit s názorovými stanovisky magazínu "Přestaň mě srát".

Svoboda slova je to nejdůležitější, co máme.

Výměna odkazů

Tomáš Potěšil

chcete tady mít odkaz? pište na mail.stepan[a]gmail.com

Reklama

Podporujeme:

Kontakt

Pokud tady chceš mít článek, napiš na mail.stepan[zavinac]gmail.com a já ho tady otisknu.

U autorů zachováváme anonymitu a mají možnost se svobodně vyjádřit.

Taktéž rádi zveřejníme i polemiku s některým článkem, v případě zájmu otisknutí pište na email šéfredaktora.

Kontakt na případné jednotlivé autory v rámci ochrany soukromí nezvěřejňujeme!

%d bloggers like this: