Přestaň mě srát!

Ikona

nezávislá politicko-kultruně-technicka revue

Optimalizace tarifu od dealera Vodafonu — nechutná zkušenost z callcentra

Musím se s vámi podělit o velmi vtipnou záležitost, která se mi dnes stala.

Ráno mi klasicky zvoní telefon s neznámým číslem, nějaká dealerka od Vodafonu, že prý jestli mám čas, že mi zlevní a optimalizuje tarif. Většinou okamžitě zavěšuji, ale vím, že je krize, a ty holky si tím vydělávají, tak jsem si řekl, že jednou jedinkrát dám té studentce gender studies, která má titul ze školy na hovno a skončila v call centru, šanci. To jsem ale ještě nevěděl, že si uvazuju sám sobě oprátku.

Slečna začala hovor nepříjemným vyptáváním, jestli vím, kolik provolám, kam chodím na internetu apod. Tak jsem jí řekl, že vím, kolik provolám, co používám a kam chodím na netu, že jí to může být jedno.

Pak se tedy přesunula k optimalizaci tarifu.

Můj dosavadní tarif (retenční nabídka)

50 volných minut kamkoliv

200 volných sms kamkoli

150MB FUP

(tohle je nějaký starý retenční tarif) celkem za 350,- Kč, občas ho přetáhnu o pár korun.

Tohle ona viděla, přečetla mi to a pak říká: „mám tady pro vás tarif za 390Kč“. Já na ní, že to je houby opitmalizace, když mi zdraží. A ona pronesla okřídlenou větu:

optimalizace přece neznamená levnější tarif, ale že za třeba i víc peněz, dostanete výhodnější služby

to je bez diskuze, říkám tedy, nechť mě oslní tou optimalizací a ona vytáhla toto:

mám tady pro vás trarif:

50 volných minut kamkoliv, účtováno po vteřinách

100sms to Vodafonu

150MB net

a to vše za skvělých 390 Kč

Začal jsem být mírně nervózní a řekl jsem jí, jestli je natvrdlá, že to je ještě nevýhodnější a dražší, než jsem měl, že zřejmě totálně nepochopila význam slova OPTIMALIZACE a řekl jsem jí, ať mi to zrekapituluje a řekne přesně v čem je ten nový nabízený tarif výhodnější, říkám, že že to je ještě víc nevýhodný, než ty nový nahovno RED tarify vodafonu, že si ze mě dělá legraci.

Načež jsem se setkal poprvé s touto hláškou, ze strany volající:

Laskavě zklidněte ten tón, ano?

To už bylo na moji křehkou duši moc a musel jsem telefon zavěsit, protože jinak bych si ji našel, přijel do toho call centra a vrazil ji facku, že by se skácela pod stůl. A to by ode mě nebylo pěkný.

Otázka zůstává, jak měla správně profesionálně zareagovat.. Zřejmě tradiční větu, kterou říkají ostatní: aha, litujeme, výhodnější nabídku, nežli je váš současný tarif pro vás nemáme…

Reklamy

Filed under: technika, z domova, , ,

2 komentáře

  1. Jedine co je vyhodnejsi na nabidce kterou Ti ona nabidla, bylo uctovni po vterinach, ale to je hovno optimalizace.. jo kdyby nabidla stejne sms, stejna data, stejnou cenu a prehoupla Te na vterinovku, tak by se nedalo namitat, ze drobna optimalizace to bude a pokud uskutecnis alespon nejake hovory, ktere trvaji mene nez minutu, tak bys dokonce i usetril 🙂

    • Miloš napsal:

      Zkušenost s operátorem na úrovni komunikace není dobrá, což chápu. Osobně dělám obchodního zástupce pro konkurenční T-Mobile a tu práci telefonistek bych dělat nechtěl. Ono jde také ve finále o to, na koho člověk narazí, protože nyní je spousta tzv. partnerů, kteří vystupují jménem operátora (TM, VF, TO2), ale fakticky jsou to jen externí partneři. Z jejich strany bývá výše uvedený způsob komunikace. Pokud člověk narazí přímo na OZ nebo telefonistku operátora, tak se určitě nesetká s podobnou komunikací. Nabídky se docela liší a v současné době jsou zajímavější spíše pro zákazníky s IČ, kde se dá udělat hodně individuálních slev. V segmentu RČ se již pohybujeme pouze v řádu desítek procent slevy na paušál, kde jsou dány volné jednotky a zbytek zákazník platí minutovou sazbou, většinou s tarifikací 60+30. Na té tarifikaci člověk zase nic zásadního neušetří. Rozhodně nestojí za to se s tím nějak nervovat. Hodně štěstí při příštím pokusu o lepší podmínky. 🙂

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s

MenuProlog

Magazín "Přestaň mě srát" je pokračováním Českého magazínu, ke kterému jsem ztratil přístupové údaje. Jedná se o nezávislou politicko-kultruně-technickou revue, která je zaměřená na komentování současných problémů společnosti a na jejich důsledky.

Názory jednotlivých redaktorů se nemusí shodovat s názorovým stanoviskem Českého magazínu resp. webzinu "Přestaň mě srát".

Prohlížení stránek je doporučeno pouze osobám straším 18 let. Všechny texty jsou chráněny autorským zákonem. Články neprochází jazykovou korekturou.

K článkům jsou povoleny i diskuze, které jsou absolutně svobodné, nemoderované a můžete se libovolně vyjádřit. Diskuze tedy také, stejně jako zveřejněné články, nemusí souhlasit s názorovými stanovisky magazínu "Přestaň mě srát".

Svoboda slova je to nejdůležitější, co máme.

Výměna odkazů

Tomáš Potěšil

chcete tady mít odkaz? pište na mail.stepan[a]gmail.com

Reklama

Podporujeme:

Kontakt

Pokud tady chceš mít článek, napiš na mail.stepan[zavinac]gmail.com a já ho tady otisknu.

U autorů zachováváme anonymitu a mají možnost se svobodně vyjádřit.

Taktéž rádi zveřejníme i polemiku s některým článkem, v případě zájmu otisknutí pište na email šéfredaktora.

Kontakt na případné jednotlivé autory v rámci ochrany soukromí nezvěřejňujeme!

%d bloggers like this: